17:09 22 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
268

معاون وزیر امور خارجه ایران، در پی مذاکرات دو هفته گذشته در وین درباره برنامه هسته ای ایران به پیشرفت های خوبی اشاره کرد.

به گزارش اسپوتنیک، عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و رئیس هیت مذاکره کننده ایران در وین، قبل از جلسه هیئت کمیسیون مشترک ایران و گروه ۱+۴ به خبرنگاران گفت: این نشستی که در پایان بیش از دو هفته مذاکرات خواهیم داشت و یک جمع بندی صورت خواهد گرفت، مجددا هیات‌ ها برای مشورت به پایتخت ها مراجعه خواهند کرد.

وی افزود: در طول دو هفته گذشته که دور چهار مذاکرات بود به نظرم پیشرفت های خوبی حاصل شده و چند موضوعات کلیدی مانده که نیاز به مشورت بیشتر و تصمیم گیری در پایتخت ها دارد که امیدوار هستیم در چند روز آینده صورت بگیرد تا در دور بعدی مذاکرات بتوانیم درباره آنها به جمع بندی برسیم.

عراقچی تصریح کرد: در بقیه موارد توافق وجود دارد، روی متن ها نگارش خوبی صورت گرفته است لذا الان موقع آن است که رجوع مجددی به پایتخت ها داشته باشیم و آخرین مشورت ها صورت بگیرد و بعد ما مذاکرات را ادامه می دهیم.

نشست کمیسیون مشترک برجام بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارتخانه ‌های امورخارجه‌ ایران و گروه ۱+۴ (چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلیس) در گرند هتل وین برگزار خواهد شد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک