18:04 14 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 703

آژانس انرژی هسته ای: ایران که پیش از این آغاز غنی سازی 60 درصدی اورانیوم را اعلام کرده بود به دلیل ویژگی های فرایند تولیدۀ اورانیم 63 درصد غنی شده بدست آورد که حداکثر سطح اورانیوم غنی شده در برنامه هسته ای ایران است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل آسوشیتدپرس، آژانس انرژی هسته ای اعلام کرد: ایران که پیش از این آغاز غنی سازی 60 درصدی اورانیوم را اعلام کرده بود به دلیل ویژگی های فرایند تولید، اورانیم 63 درصد غنی شده بدست آورد که حداکثر سطح اورانیوم غنی شده در برنامه هسته ای ایران است.

بر اساس گزارش آژانس، نمونه های گرفته شده در 22 آوریل "سطح غنی سازی را تا 63٪ نشان دادند ... این مربوط به نوسانات سطح غنی سازی است که ممکن است در فرایند تولید بوجود بیاید."

اورانیوم غنی شده تا سطح 60 درصد هنوز به عنوان اورانیوم مورد استفاده در تسلیحات محسوب نمی شود، اما سطح غنی سازی در حال حاضر بسیار بالا است.

علاوه بر این آژانس به مشکلات مذاکرات در وین در مورد توافق هسته ای ایران (برجام) اشاره کرد که از آوریل آغاز شده است. هدف از مذاکرات وین توافق در مورد چگونگی و شرایطی است که ایالات متحده و ایران می توانند به توافق اتمی بین ایران و واسطه های بین المللی عمل کنند.

مرتبط:

چطور غنی سازی در ایران جلو می رود؟
صالحی: دشمن قصد توقف غنی سازی اورانیوم در کشور را داشت
آیا ایران تعداد سانتریفوژها برای غنی‌سازی را کاهش داده است؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک