11:39 15 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (1568)
0 81

خط دوم تولید صنعتی این واکسن از اوایل تیر ماه سال جاری راه اندازی می شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایرنا»، سید رضا مظهری، مدیر اجرایی طرح واکسن «کوو ایران برکت» اعلام کرد که خط اول تولید صنعتی واکسن ایرانی کرونا به نام «کوو ایران برکت» با ظرفیت سه میلیون دوز در ماه آماده شده و آماده بهره‌برداری است.

وی روز 11 ماه مه (سه شنبه) اظهار داشت: « به محض قبول نتایج فاز سوم مطالعه کارآزمایی بالینی این واکسن توسط وزارت بهداشت، خط دوم تولید صنعتی این واکسن نیز با ظرفیت تا ۱۷ میلیون دوز در ماه آماده خواهد شد.

بعد از عبور از مرحله نیمه صنعتی، وارد مرحله تولید صنعتی واکسن کوو ایران برکت شدیم و قرار شد دو خط صنعتی آماده شود که یک خط تولید صنعتی آماده و خط دوم در حال آماده شدن است. در کنار استفاده از ظرفیت تامین تجهیزات خط تولید از داخل کشور، برخی از تجهیزات از خارج کشور تامین شده و مجموع سرمایه گذاری در این بخش تا رسیدن به ظرفیت تولید حداکثری بیش از ۶ هزار میلیارد تومان است.

انتظار می رود واکسیناسیون عمومی با واکسن کوو ایران برکت پس از اعلام نتایج فاز سوم و ارایه مجوزهای لازم توسط وزارت بهداشت، در خرداد ماه سال جاری آغاز شود. در حال حاضر هم با ظرفیت تولید چند میلیون دوز واکسن می توانیم آن را برای عموم مردم عرضه کنیم اما وزارت بهداشت مشغول بررسی مراحل کارآزمایی بالینی این واکسن است».

مطالعات بالینی مرحله سوم واکسن «کوو ایران برکت» پنجم اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ آغاز و در مراسم آغاز این مرحله، واکسن به سه داوطلب شامل عضو ستاد ملی مقابله با کرونا، نماینده مردم سیستان و بلوچستان و رئیس کمیسیون بهداشت مجلس و یک استاد بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی تهران تزریق شد.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (1568)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک