09:03 20 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 1010

میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین، امروز جمعه، اظهار داشت که هیئت های طرفین شرکت کننده در مذاکرات برجامی در وین آماده هستند برای دستیابی به توافق هر چقدر که لازم باشد در وین بمانند.

به گزارش اسپوتنیک، هیئت ایرانی به سرپرستی عباس عراقچی روز گذشته عازم وین شد. شامگاه گذشته عباس عراقچی معاون وزارت امور خارجه ایران با رافائل گروسی مدیر اژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار و گفت وگو کرد. طی چند هفته ی گذشته سه دور مذاکره در باره برجام و بازگشت احتمالی امریکا به این توافق برگزار شده است.


امروز، دور جدید مذاکرات، یعنی چهارمین دور، در چارچوب نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت های ایران و گروه 1+4 (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) در گرندهتل شهر وین پایتخت اتریش برگزار شد، و دقایقی پیش به پایان رسید.
به گفته میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین، نشست امروز کمیسیون برجام باب ودور جدیدی از گفت و گو ها برای احیای کامل توافق باز کرد.
میخائیل اولیانوف در حساب توئیتر خود نوشت:" کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) امروز در وین برگزار شد و دور جدیدی از مذاکرات در زمینه احیای توافق هسته ای گشود.اعضا تسریع و فشرده کردن روند را ضروری دانستند. هیئت ها، به نظر می رسد، آمادگی دارند که تا دستیابی به توفقات لازمه، وین را ترک نکنند".

 

مرتبط:

نشست کمیسیون مشترک برجام امروز در وین برگزار می‌شود
یک مقام ارشد آمریکایی از احتمال بازگشت دو جانبه واشنگتن و تهران به برجام سخن گفت
ارزیابی آمریکا از امکان بازگشت کامل به برجام
صالحی: تحریم‌های فلج‌کننده قبل از برجام را فراموش نکنیم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک