18:10 22 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 112

رئیس هیات مذاکره کننده ایران امشب با رافائل گروسی در وین دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایرن، امشب با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار و رایزنی خواهد کرد.
عباس عراقچی رئیس هیات مذاکره کننده ایران، که به منظور شرکت در دور چهارم مذاکرات برجام، در امروز وارد وین پایتخت اتریش شد.


عباس عراقچی امشب با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار و رایزنی خواهد کرد.
دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام ۱۳ فروردین ماه به صورت مجازی برگزار و پس از توافق حاصله مقرر شد روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین این گفت‌وگوها به صورت حضوری و رو در رو دنبال شود و در نهایت هم این نشست برگزار و پس از آن توافق شد دو کارگروه در حوزه تحریم‌ها و هسته‌ای تشکیل و بررسی‌ها را انجام دهد. نتایج بررسی‌های این دو کارگروه به نشست کمیسیون برجام در روز جمعه ۲۰ فروردین منعکس و اعلام شد که هیأت‌های برای تنفس و مشورت‌ به پایتخت‌ها برمی‌گردند و مقرر شد روز چهارشنبه ۲۵ فروردین دوباره در وین گردهم بیایند. این نشست با یک روز تاخیر به دلیل ابتلای یکی از اعضای هیأت اتحادیه اروپا به کرونا در روز پنجشنبه ۲۶ فروردین برگزار و مقرر شد که نشست‌های کارشناسی به کار خود ادامه دهند.
نشست کمیسیون مشترک برجام نیز روز شنبه ۲۸ فروردین ماه در وین برگزار شد و در این چند روز رایزنی‌ها در سطوح کارشناسی و کارگروه‌ها ادامه داشت. نشست بعدی هم روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین ماه در وین برگزار و هیأت‌های توافق کردند که دوباره گفت‌وگوها را از سر بگیرند که نشست مزبور سه‌شنبه هفتم اردیبهشت ماه در گرندهتل وین برگزار گردید.

مرتبط:

تاکید مجدد عراقچی بر لغو همه تحریم ها
عباس عراقچی امشب با رافائل گروسی در وین دیدار می کند
عراقچی: با خروج نام اکثر افراد، اشخاص و نهادها از فهرست تحریم‌ها موافقت شده است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک