02:13 04 اوت 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 24

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به خبرسازی یک رسانه ایرانی درباره اصرار آمریکا به ادامه تحریم های فلج کننده علیه ایران گفت: اگر چنین بود قطعا گفتگوها متوقف می‌ شد.

به گزارش  اسپوتنیک، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، روز چهارشنبه در پاسخ به سوالی درباره آنچه که برخی رسانه های ایران از قول منبع آگاه و درباره مذاکرات هسته ای وین منتشر می کنند، بیان داشت: نکات اختلافی میان ایران و آمریکا در وین کم نیستند و برخی مواضع آمریکا در وین قابل قبول نبوده است.

وی تاکید کرد:‌ از این روست که هیات ایرانی گفتگو های وین را با دقت و نکته سنجی به پیش می برد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود:‌ اما در این‌ مورد خاص که سوال می پرسید، که بازهم‌ یک رسانه از قول منابع آگاه ناشناس خود ادعاکرده، نه‌ تنها این‌ مورد و موارد ادعایی شبیه این غلط است بلکه همه یقین بدانند اگر آمریکا اصراری بر این گونه امور داشت قطعا تا کنون گفتگوها متوقف شده بود.

شبکه خبری انگلیسی زبان "پرس‌ تی‌ وی" به نقل از آنچه که "یک منبع مطلع در تهران" خواند مدعی شد آمریکا بر حفظ ساختار تحریم‌ های فلج کننده و به ویژه عدم لغو قانون کاتسا اصرار دارد و رفع تحریم‌ از نهادها و افراد باقی مانده در لیست تحریم SDN را به میزان زمان اجرای برجام رد کرده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک