00:25 04 اوت 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 02

طبق آخرین آمار منتشر شده از وضعیت اجرای پروتکل های بهداشتی در ایران از تاریخ 1 تا 8 اردیبهشت، شاهد روند افزایش درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بیشتر استان‌های کشور بودیم.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، طبق آمار منشر شده از سوی وزارت بهداشت ایران در زمینه رعایت تهویه در اماکن عمومی استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان، مرکزی و مازندران درصد رعایتی بین 39 تا 53 درصد داشته‌اند. این شیوه‌نامه بهداشتی بر اساس همین گزارش‌ها در استان‌هایی مانند خراسان رضوی، فارس و اردبیل نزدیک به میانگین و بین 61 تا 68 درصد بوده است.

درصد استفاده از ماسک در اماکن عمومی از تاریخ 1 تا 8 اردیبهشت روندی صعودی داشته است. استان‌های سیستان و بلوچستان، مرکزی، خراسان شمالی و گیلان بین 35 تا 59 درصد استفاده از ماسک را رعایت کرده‌اند. استفاده از ماسک در استان‌های مانند هرمزگان و اصفهان رشد قابل توجهی در بین مردم داشته است. ساکنان این استان‌ها در این بازه زمانی بین 62 تا 65 درصد از ماسک استفاده کرده‌اند. در استان ایلام نیز شاهد رشد رعایت پروتکل های بهداشتی نسبت به ماه‌های گذشته بوده‌ایم. اکنون طبق آمارها در این استان بیش از 73 درصد از مردم در اماکن عمومی از ماسک استفاده می‌کنند.

مرتبط:

کرونا در ایران؛ 18698 مورد جدید و 394 فوتی طی 24 ساعت گذشته
گمرک ایران: تا کنون بیش از 3.1 میلیون دوز واکسن کرونا وارد کشور شده است
روحانی: مشکل خرید واکسن کرونا را با اختصاص ارز حل کردیم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک