03:10 05 اوت 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 22

ریاست هیأت ایرانی در این نشست را عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران بر عهده گرفت و نمایندگانی از سایر دستگاه‌های ذیربط از جمله وزارت نفت، بانک مرکزی و سازمان انرژی اتمی نیز در ترکیب هیأت ایرانی قرار دارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران، ریاست هیأت ایرانی را در این نشست بر عهده دارد و نمایندگانی از سایر دستگاه‌های ذیربط از جمله وزارت نفت، بانک مرکزی و سازمان انرژی اتمی نیز در ترکیب هیأت ایرانی قرار دارند.

انریکه مورا، معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا اداره این نشست را برعهده دارد و علاوه بر ایران، نمایندگان روسیه، چین، فرانسه، انگلستان، آلمان و اتحادیه اروپا نیز در این جلسه حضور دارند.

قرار است در این نشست، بحث‌ها در خصوص رفع قابل راستی‌آزمایی تحریم‌ها علیه ایران و دورنمای بازگشت آمریکا به برجام ادامه یابد.

عراقچی پیش از آغاز نشست کمیسیون مشترک برجام با روسای هیات های مذاکره کننده روسیه، انگلیس و چین  گفت و گو کرد.

پیش از این نشست، به روال معمول، نشست‌های دوجانبه و چندجانبه متعددی بین هیات‌ها برگزار شده است و این رایزنی ها و نشست‌ها ادامه خواهد یافت.

در همین چارچوب، امروز دو دیدار میان عراقچی و انریکه مورا برگزار شد.پیش از ظهر امروز هم جلسه سه‌جانبه مهمی میان رییسان هیأت‌های ایران، روسیه و چین برگزار شد. نمایندگان سه کشور در این نشست بر هماهنگی کامل میان سه کشور و لزوم رفع یکجای تحریم‌ها علیه ایران تأکید کردند.

مرتبط:

زاخارووا: تلاش ها در راستای احیای برجام رضایت بخش است
مشاور ارشد کاخ سفید: تا ایران به برجام بازنگردد، تحریم‌ها برداشته نمی‌شود
اتحادیه اروپا: نشست کمیسیون مشترک برجام فردا در وین از سر گرفته می شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک