ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (1497)
0 241

محموله بانک سلولی برای تولید واکسن "اسپوتنیک وی" وارد ایران شد. احتمالا ایران از پایان اردیبهشت به بعد ماهی حدود 2 میلیون دوز واکسن تولید کند.

به گزارش اسپوتنیک، کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو ایران امروز پنجشنبه اعلام کرد که محموله بانک سلولی برای تولید واکسن "اسپوتنیک وی" وارد ایران شد و به زودی تولید این واکسن در ایران آغاز می شود. جهانپور در حساب توئیتری خود نوشت: "محمولی بانک سلولی برای تولید واکسن "اسپوتنیک وی" امروز وارد کشور شد و بزودی تولید این واکسن در شرکت "اکتوورکو" آغاز خواهد شد." وی افزود: "با آغاز مراحل کشت و تولید، اولین سری واکسن تا پایان بهار در دسترس قرار می گیرد".

از سوی دیگر، خبرگزاری تسنیم اعلام نمود که محمد پیرورام، عضو هیئت مدیره شرکت دارویی اکتوور اظهار کرد: اولین محموله بانک سلولی واکسن اسپوتنیک V با هواپیمایی ماهان توسط شرکت دارویی اکتوور و با همکاری وزارت بهداشت و فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور شد. 

وی افزود: با توجه به اینکه دمای محموله دمای منفی 170 درجه است محموله به صورت، مستقیم به مجموعه کارخانجات اکتوور ارسال شده و تولید توسط همکاران از فردا شروع می شود. این واکسن از نظر ایمنی، ایمن ترین واکسن در بین واکسن های موجود بوده و تا 92 درصد تاثیرپذیری دارد. تا پایان اردیبهشت اولین محموله واکسن آماده تزریق و حدودا ماهی دو میلیون دوز واکسن را تحویل می دهیم.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (1497)

مرتبط:

ترکیه به زودی واکسیناسیون با واکسن اسپوتنیک وی را آغاز می کند
جهانپور: واکسن اسپوتنیک در ایران مورد استقبال مردم است
ارسال ششمین محموله واکسن روسی "اسپوتنیک وی" به ایران + ویدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک