ایران
دریافت لینک کوتاه
0 90

فرمانده یگان حفاظت میراث ‌فرهنگی زنجان از کشف و ضبط ۱۸ قلم شی عتیقه هزاره اول قبل از میلاد در زنجان خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، سرهنگ حسنعلی فضلی فرمانده یگان حفاظت میراث ‌فرهنگی زنجان، اظهار کرد: مأموران انتظامی شهرستان زنجان، در پی دریافت خبر مبنی بر فعالیت غیرمجاز فردی در امر تهیه و نگهداری اشیاء عتیقه، پس از بازرسی موفق به کشف، ۸ سنجاق ‌سر، ۴ سر پیکان تخت، ۴ سر پیکان پره­دار و یک سرپیکان نوک ‌تیز و یک شی نوک تیز عتیقه و تاریخی شدند.

فضلی افزود: برابر اعلام نظر کارشناسان معاونت میراث فرهنگی، اقلام کشف‌ شده بسیار با ارزش و با قدمت اولیه هزاره اول قبل ‌از میلاد مسیح هستند که جزو ذخایر ملی محسوب می ‌شوند.

فرمانده یگان حفاظت میراث ‌فرهنگی زنجان اضافه کرد: یک نفر در این خصوص دستگیر شده و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد و در حال بررسی برای شناسایی دیگر عوامل هستیم.

فضلی گفت: این استان با تاریخی کهن و داشتن آثار متعدد تاریخی از دوره ‌های مختلف همواره مورد طمع سودجویان بوده‌ است که می ‌طلبد با همکاری دستگاه های انتظامی و امنیتی جلوی سوءاستفاده افراد فرصت ‌طلب گرفته شود تا میراث کهن چند هزار ساله‌ گذشتگان که امانتی است برای نسل‌ های آینده، از دستبرد و تاراج در امان باشد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک