ایران
دریافت لینک کوتاه
0 46

معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران در پایان مذاکرات امروز نشست کمیسیون مشترک برجام در وین اعلام نمود که همه چیز با دقت در حال پیش رفتن است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، «سید عباس عراقچی» شامگاه امروز بعد از پایان نشست کمیسیون مشترک برجام گفت: این دور دوم مذاکراتی بود که ما طی دو هفته گذشته در وین داشتیم که شش روز به طول انجامید.

عراقچی مذاکرات انجام شده را بسیار فشرده‌ اعلام کرد و افزود: رفع تحریم‌ها باید راستی‌آزمایی شود و در گام بعد ایران اقدامات خود را انجام دهد.

البته این موضوع از نظر ما کاملا روشن است و این آمریکا است که باید ابتدا اقدامات خود را انجام بدهد. البته مذاکرات سخت است اما ما حتما از مذاکرات فرسایشی اجتناب می‌کنیم، همانطور که از شتاب در مذاکرات نیز پرهیز خواهیم کرد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران با تاکید بر اینکه مذاکرات باید با دقت کامل انجام شود، تصریح کرد: اجازه نمی‌دهیم کسی وقت‌کشی کند و بیهوده مذاکرات را طولانی یا فرسایشی کند. در عین حال در مذاکرات تعجیل و شتاب‌زدگی هم نمی‌کنیم که خدایی ناکرده از موضوعی غفلت صورت بگیرد. همه چیز با دقت در حال پیش رفتن است.

وی درباره زمان بعدی نشست مذاکرات کمیسیون مشترک در وین ابراز داشت: بنای ما این است که هیات‌ها هفته آینده به وین بازگردند اما بستگی به آن دارد که زمانی که نتیجه مذاکرات این چند روز به پایتخت‌ها منتقل می‌شود، بررسی صورت بگیرد و تصمیم را پایتخت‌ها خواهند گرفت. 

مرتبط:

عراقچی: علی رغم مشکلات، پیشرفت در مذاکره هسته ای وجود دارد
عراقچی: به هیچ عنوان بحثی تحت عنوان توافق موقت مطرح نیست
عراقچی: تفاهم جدیدی در حال شکل گرفتن است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک