05:43 25 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 60

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران: هدف دشمن که توقف غنی سازی بود محقق نشد. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در تشریح جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران به ارائه توضیحاتی درباره آسیب وارد شده به کابل های انتقال برق سایت نطنز در اثر خرابکاری توسط "رضا کریمی" پرداخت. صالحی در این جلسه گفت که کابل‌هایی که در این حادثه دچار اختلال شده بود، به سرعت تعویض شده و در حال حاضر برق اصلی مرکز غنی سازی نطنز وصل شده است. 

عمویی در همین راستا اضافه کرد: رئیس سازمان انرژی اتمی ایران خاطرنشان کرد که به دلیل تدابیر صورت گرفته، غنی سازی در نطنز، هیچ وقت حتی در زمان قطع کابل اصلی برق، متوقف نشده و هم اکنون هم چندین زنجیره سانتریفیوژ در محلی که برق آن دچار آسیب شده بود، مجددا فعال شده است. صالحی با تاکید بر اینکه هدف دشمن که توقف غنی سازی در ایران بود که محقق نشد، تاکید کرد که با اتکا به قانون مجلس ما به سرعت، غنی سازی ۶۰ درصد را برای تامین نیازهای داخلی آغاز کردیم و به دشمنان توانمندی بومی کشور را نشان دادیم. 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش یادآور شد: بر اساس گزارش ارائه شده در این جلسه، دشمنان از جمله اسرائیل تلاش های مکرری برای خرابکاری صنعتی در برنامه هسته ای ایران داشته اند، که موارد متعددی از آنها با تلاش نیروهای فنی و امنیتی سازمان کشف و خنثی شده است.

مرتبط:

واکنش رئیس جمهور امریکا به غنی سازی 60 درصد اورانیوم در ایران
آژانس اتمی: از آغاز غنی سازی ۶۰ درصدی در ایران اطمینان داریم
چطور غنی سازی در ایران جلو می رود؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک