ایران
دریافت لینک کوتاه
0 176

منبع ایرانی ادعای نشریه غربی مبنی بر گفت‌وگو میان ایران و عربستان سعودی را رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، یک منبع ایرانی در واکنش به ادعای روزنامه فایننشال تایمز به شبکه المیادین گفت که اخبار مرتبط با گفت‌وگو میان ایران و عربستان سعودی صحت ندارد.

روزنامه فایننشال تایمز امروز (یکشنبه) در گزارشی به نقل از سه مقام مدعی شد که مقام‌های ارشد عربستان سعودی و ایران در تلاش برای بهبود روابط بین این دو کشور رقیب در منطقه، در عراق مذاکره کرده‌اند. بنا بر این ادعا، اولین دور مذاکرات مستقیم عربستان سعودی و ایران در تاریخ نهم آوریل (20 فروردین) انجام شده و به گفته یکی از مقام‌ها، این گفت‌وگوها مثبت بوده است.

ادعای فایننشال تایمز درباره مذاکرات مستقیم عربستان سعودی و ایران با ایفای نقش نخست‌وزیر عراق در شرایطی مطرح شده که به دنبال اعدام شیخ النمر، روحانی شیعه برجسته عربستان سعودی و اتفاق‌های صورت گرفته در مقابل سفارت ریاض در تهران، سعودی‌ها روابط دیپلماتیک این کشور با ایران را قطع کردند.

ساعاتی بعد از انتشار خبر روزنامه فایننشال تایمز، روزنامه عرب نیوز عربستان سعودی این خبر را تکذیب کرد. در گزارش این رسانه آمده است: "یک مقام ارشد سعودی انجام شدن مذاکرات مستقیم با ایران را تکذیب کرده است".

مرتبط:

تلاش یک دانشمند ایرانی برای ساخت قوی‌ترین واکسن کرونای جهان
پیشنهاد سیاستمدار ایرانی: مجلس یک طرح فوری برای حل معضل کرونا ارائه دهد
مشکلات فوتبالیست زن ایرانی برای حضور در بازی تیمش در بلژیک
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک