20:57 16 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 160

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اظهارات اخیر اتحادیه عرب را "ناشیانه و غیرمسئولانه" دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات سازمان‌های موسوم به اتحادیه عرب یا شورای همکاری خلیج فارس بیان داشت: این اظهارات ناشیانه و غیر مسئولانه در ادامه اظهارات ضد ایرانی آنها بیان می‌شود که هدف از طرح آنها نه درخواست مشارکت بلکه به منظور تخریب روند گفتگوهای فنی در وین است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران بیان داشت: دبیران کل این نهادها بدانند که ایران عضو آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بوده و کلیه فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی تحت نظارت برنامه‌های پادمانی این سازمان قرار دارد و بدیهی است توسعه این برنامه منطبق با حقوق مشروع جمهوری اسلامی ایران و بر اساس منافع ملی و به منظور تامین نیازهای صلح‌آمیز ادامه خواهد یافت.

خطیب‌زاده افزود: بهتر است این مجموعه ها با پرهیز از تجاهل نسبت به واقعیت های موجود، نگرانی خود را معطوف به طرف های ناقض این توافق و قطعنامه ۲۲۳۱ نمایند.

وی در توصیه به دبیران کل این مجموعه‌ها بیان داشت: به جای همنوایی با رژیم صهیونیستی در اتهام زنی مستمر به جمهوری اسلامی ایران، توجه خود را معطوف فعالیت های هسته ای نظامی و غیرقانونی رژیم صهیونیستی کرده و خطرات صدها کلاهک هسته ای این رژیم و عضویت نداشتن در ان پی تی را بعنوان بزرگترین تهدید صلح و ثبات و امنیت در منطقه مد نظر خود قرار دهند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک