14:15 27 ژوئیه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 142

آقای دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفتگوی لایو زنده با خبرنگار اسپوتنیک در خصوص احتمال تصویب طرح سربازی حرفه ای اعلام نمود که این افراد جزو نیروهای خاص است، اما یک سلسله خاص اجتماعی برای این سربازان حرفه ای خواهیم داشت.

به گزارش اسپوتنیک، آقای دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ایران در گفتگوی لایو زنده در اینستاگرام با صفحه اسپوتیک ایران، در تاریخ 26 فروردین در خصوص سربازی حرفه ای و همچینین اعتقاد برخی بر شعار انتخاباتی وی در این طرح گفت: ایران دارای دشمنان زیادی در خارج کشور دارد، ایران با 15 کشور همسایه دارد و این به معنای مدرن شدن و استفاده از تجهیزات نوین نظامی داریم که توسط سربازان حرفه ای قابل انجام است، بنابراین ما باید به سمت نیروی حرفه ای برویم که با بنیه خاص جسمی و اموزش های خاص خود است که به معنای سربازی حرفه ای دراز مدت است ودر ضمن حقوق خوبی به عنوان یک شغل قابل قبول داشته باشند. نیرویی که در این مورد استفاده می شود نیروهای خاص است.

اما یک سلسله خاص اجتماعی برای این سربازان حرفه ای خواهیم داشت، مثل در کنکور، استخدام در ادارات دولتی، امتیازات اجتماعی این گونه در نظر گرفتیم که کسانی که 5 سال به حوزه نظام خدمت کرده اند و عمرشون را برای این کار گذاشته اند بتوانند از خدمات اجتماعی استفاده کنند.

در خصوص این موضوع هم نیروهای مسلح، هم ستاد کل، هم مجلس و دولت باید با یکدیگر به تفاهم برسنند، یعنی مجلس به تنهایی نمی تواند، ستاد کل نیز نیاز به مجلس برای تصویب امر دارد، از سوی دیگر رئیس جمهور نیز در این امر دخیل است. شاید اثرگذارترین نقش را می تواند رئیس جمهور داشته باشد، فعلا در مجلس فراکسیونی تشکیل داده ایم و گفتگوهایی با ستاد کل هم داشته ایم، امیدواریم که بتوانیم اصلاحاتی در حوزه سربازی انجام دهیم، امیدواریم در ابتدا در کوتاه مدت این کار را انجام دهیم تا بتوانیم تغییری در قوانین سربازی انجام دهیم.

View this post on Instagram

A post shared by Sputnik Iran (@sputnik_ir)

مرتبط:

لحظه شلیک به کهنه سرباز آمریکایی در ساختمان کنگره + ویدئو
کیفر خواست نماینده مجلسی که با سرباز راهور درگیر شده، صادر می‌شود
تنبیه یا تشویق سرباز وظیفه شناس، مسئله این است + عکس، ویدئو
واکنش کاربران شبکه های اجتماعی به رضایت دادن سرباز بابلی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک