20:32 16 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 20

قائم مقام وزیر خارجه کره که در قالب هیات نخست وزیر این کشور به تهران سفر کرده بود با معاون سیاسی وزارت خارجه ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پاد، سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه ایران، با اشاره به سفر نخست وزیر کره به تهران که در تاریخ مناسبات دو کشور بعد از انقلاب بی سابقه می باشد اظَهار داشت: با تبادل هیات در چنین سطحی انتظار مردم ایجاد یک تحول عمده در مناسبات دو کشور می باشد و لذا کره جنوبی باید هر چه سریعتر اقدامی عملی برای رفع مشکلات روابط دو کشور انجام دهد.

معاون سیاسی وزارت خارجه ایران خاطر نشان کرد: اقدام غیر قانونی بانک های کره ای در بلوکه کردن منابع مالی ایران موجب از دست رفتن اعتماد و جایگاه کره نزد ملت ایران شده که جبران آن کار آسانی نخواهد بود.

آقای چوی نیز با ابراز خرسندی از اینکه ظرف سه ماه گذشته دو بار بعنوان قائم مقام وزیر خارجه کره به ایران سفر کرده، تاکید نمود حل مشکلات و تقویت روابط از اولویت های اصلی در روابط دو جانبه و توسعه مناسبات می باشد.

وی همچنین اذعان نمود که خساراتی که شرکتهای کره ای در نتیجه تحریم های آمریکا علیه ایران متحمل شده اند بسیار گسترده بوده و ابراز امیدواری نمود که با فراهم شدن شرایط جدید، امکان حل این مشکلات فراهم شود.

در این دیدار همچنین عراقچی با اشاره به اقدام تروریستی اخیر در نطنز تاکید نمود: این نوع اقدامات علیه تاسیسات هسته ای که به طور مستقیم سلامت و امنیت مردم را مورد تهدید قرار می دهد، مصداق بار  جنایت علیه بشریت تلقی می گردد که باید صریحا از سوی همه کشورها محکوم گردد.

مرتبط:

واکنش وزارت خارجه قطر به حادثه سایت اتمی نظنز
وزیر دفاع اسرائیل تهدید به بریدن سر خبرنگاری به خاطر ایران کرد
قالیباف: کره جنوبی پول های بلوکه ایران را فورا پس دهد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک