17:54 30 ژوئیه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (1621)
0 0 0

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران از توقف اعمال جراحی غیراورژانسی در پی افزایش بیماران مبتلا به کووید-۱۹خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، فرشاد علامه، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: تا روز گذشته در مجموع بیمارستان‌های دولتی و خصوصی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران، بیش از ۹۲۵ بیمار بستری بودند. شیب افزایش بیماران نیز بسیار تند است و از شیب افزایشی در پیک سوم بیماری هم بیشتر است. به طوری که یکی دو روز قبل رکورد میزان بستری در روز در بیمارستان‌های ما شکست.

علامه تصریح کرد: در خیز چهارم، نسبت به پیک سوم تعداد بیماری که در یک روز در کل بیمارستان‌های ما بستری می‌شد، چند روز پیش به بیشترین حد خود رسید که این نشان می‌دهد که شیب افزایشی بیماری بسیار تند است. مداوم تخت‌های بخش‌های دیگر را به بخش کرونا اضافه می‌کنیم.

وی افزود: اعمال جراحی الکتیو هم تا اطلاع ثانوی متوقف شده و تخت‌های بخش‌های دیگر را به کرونا داده و بخش‌های جدید برای کووید اختصاص می‌دهیم. در تخت‌های آی سی یو هم همین روند برقرار است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان داشت: تا روز گذشته ۲۸۰ بیمار در بخش‌های ویژه بستری بودند. در عین حال در بین بیماران بد حال از همه سنی است، اما معمولا در سنین بالا بیشتر است. در عین حال به نظر می رسد که سویه غالب ویروس انگلیسی باشد.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (1621)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک