22:02 28 ژوئیه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 72

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در پایان نشست کمیسیون توافقات هسته ای گفت که هر دو کشور ایران و آمریکا اماده بازیابی مجدد توافق هسته ای برجام هستند.

به گزارش اسپوتنیک، میخائیل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین امروز سه شنبه اظهار داشت، هر دو کشور ایران و آمریکا اماده بازیابی مجدد توافق هسته ای برجام هستند.

اولیانوف پیش از این گفته بود: " ایرانیان در دوران ترامپ آنقدر از آمریکایی ها صدمه دیدند که حداقل در این مرحله قصد برقراری ارتباط با آنها را ندارند. این موضع قاطع است، نه مستقیم و نه غیرمستقیم، هیچ گفتگویی هنوز انجام نخواهد شد. اعتماد وجود ندارد، شرطی هنوز برای آن نیست."

امروز در تاریخ 17 فروردین، وزارت امور خارجه ایران در خبری در کانال رسمی تلگرامی سخنگوی این وزارتخانه اعلام کرد:" هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام، با حضور هیات های نمایندگی‌ایران و کشورهای 1+4 در محل گراند هتل شهر وین از ساعت دو و نیم بعد از ظهر به وقت محلی وین از سر گرفته شد."
این وزارتخانه افزود:" حاضرین در جلسه علاوه بر هیات ایرانی به ریاست سیدعباس عراقچی، انریکه مورا، معاون دبیرکل‌‌سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و نمایندگان ایران، چین، روسیه، فرانسه، انگلیس و آلمان در آن حاضر می باشند. "


مرتبط:

عراقچی: مذاکرات برجام در وین سازنده بود
نشست های جداگانه اروپا با اعضای برجام و آمریکا
اسرائیل از اظهارات رابرت مالی درباره برجام از کوره در رفت
اولیانوف پس از نشست مذاکره کنندگان برجام: صحبت درباره شکاف بزرگ هنوز زود است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک