10:54 31 ژوئیه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 30

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران پرواز فوق‌العاده‌ای را برای مراجعت هموطنان مقیم انگلیس به کشور برنامه‌ریزی کرده است

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایرنا»، بعد از حدود سه ماه توقف پروازها به انگلیس، اسفند سال گذشته مجددا با ادامه ممنوعیت پروازها به انگلیس موافقت شد. بر این اساس،  ممنوعیت پروازها به انگلیس تا ۱۱ اردیبهشت‌ماه ادامه یافت و هیچ پرواز نوروزی به لندن انجام نشد.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در سومین هفته فروردین ماه امسال پرواز فوق‌العاده‌ای را برای مراجعت هموطنان مقیم انگلیس به کشور برنامه‌ریزی کرده است.

دی ماه پارسال و با شیوع ویروس جهش یافته کرونا در انگلستان، ایران پروازهای خود را به لندن قطع کرد و بر اساس درخواست ستاد ملی مقابله با کرونا پروازهای انگلستان تا آخر دی‌ماه ممنوع شد. این ممنوعیت تا پایان بهمن‌ماه نیز دوباره تمدید شد.

شرکت هواپیمایی «هما» اعلام کرد: با دریافت مجوز پرواز از ستاد ملی مبارزه با کرونا و سازمان هواپیمایی کشوری پرواز فوق‌العاده در روز ۱۱ آوریل در ساعت ۹ و ۲۰ دقیقه فرودگاه حضرت امام خمینی را ترک و در ساعت ۱۲ و ۱۰ دقیقه وارد فرودگاه لندن می‌شود.

پرواز بازگشت در همان روز و در ساعت ۱۴ و ۱۰ دقیقه به وقت محلی از فرودگاه هیتروی لندن انجام و در ساعت ۲۳ و ۴۰ دقیقه وارد فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) می‌شود.

داشتن تست منفی PCR برای تمامی مسافران بالای ۸ سال  این پرواز الزامی است اما برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمان ورود مسافران به فرودگاه حضرت امام خمینی(ره)، از مسافران تست PCR گرفته می‌شود و درصورت مثبت بودن تست، مسافر با هزینه شخصی به مدت ۱۴ روز در هتل این فرودگاه قرنطینه می‌شود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک