10:45 27 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 129

معاون اول رییس جمهور ایران: با توجه به اینکه آمریکایی‌ها به صراحت اعلام کرده‌اند که فشار حداکثری به شکست کشیده شده، مجبور هستند به برجام برگردند و تحریم‌ها را لغو کنند و به نظر می‌رسد شرایط مناسبی برای تولید کشور فراهم خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور ایران با اشاره به شکست فشار حداکثری توسط آمریکا گفت: آمریکا مجبور به لغو تحریم‌ها است.

معاون اول رییس جمهور ایران با بیان اینکه تولیدکنندگان در شرایط تحریم به خوبی ایستادگی کردند و نباید فراموش شوند گفت: در زمان جنگ اقتصادی آمریکا ورود بیش از 2 هزار و 500 قلم کالا به کشور ممنوع شد که این موقعیت بسیار خوبی برای تولیدکنندگان داخلی بود تا بتوانند تولید و بازار را در سیطره خود داشته باشند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه نظام بانکی در ایران پشتوانه اصلی تولید و اقتصاد است افزود: اقتصاد ایران بانک محور بوده و سهم بازار سرمایه در مقابل تسهیلات بانک‌ها کم است و در این راستا باید از بنگاه‌های اقتصادی حمایت شود، زمانی است که شرایط برای همه بنگاه‌ها یکسان است اما برخی از فعالان این بنگاه‌ها گردن‌کشی می‌کنند و پرداخت تسهیلات را به تعویق می‌اندازند و در این زمینه باید جلوی این افراد ایستاد و در مقابل در برابر برخی دیگر که به لحاظ شرایط اقتصادی قادر به پرداخت نبوده‌اند باید نرمش نشان داد.

مرتبط:

جهانگیری: راه آهن ایران تقریبا به کل دنیا متصل است
جهانگیری: تنظیم بازار شب عید مسئله جدی است
جهانگیری: «دنا» را بهتر از گذشته می‌سازیم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک