12:09 12 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

سازمان هواشناسی ایران طی هشداری خبر از رگبار باران در برخی مناطق و افزایش ارتفاع امواج در جنوب کشور داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، در هشدار زرد رنگ سازمان هواشناسی آمده است که از روز چهارشنبه (11 فروردین) تا روز پنجشنبه (12 فروردین) رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید در برخی مناطق کشور دور از انتظار نیست.

بر این اساس این شرایط طی روز چهارشنبه (11 فروردین) در استان‌های لرستان، نیمه شمالی ایلام، نیمه شمالی زنجان، جنوب آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، شمال و غرب کردستان، دامنه و ارتفاعات استان‌های تهران، البرز، قزوین، همدان و ارتفاعات شمال خوزستان پیش‌بینی می‌شود.

رگبار باران همراه با وزش باد شدید طی روز پنجشنبه (12 فروردین) در استان‌های زنجان، لرستان، دامنه و ارتفاعات استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کرمانشاه، کردستان، قزوین، البرز، سمنان و تهران ادامه دارد. 

سازمان هواشناسی هشدار داده است که احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها و لغزندگی جاده‌ها وجود دارد. از این‌رو از توقف و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها به‌ویژه رودخانه‌های فصلی خودداری و در صعود به ارتفاعات احتیاط شود. عدم کوچ عشایر طی این بازه زمانی از دیگر توصیه‌های سازمان هواشناسی کشور است.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ دیگری از افزایش تلاطم و ارتفاع امواج  بین دو تا 2.5 متر و در مناطق فراساحل تا سه متر، طی امروز و فردا (9 و 10 فروردین) خبر داده است.

این شرایط امروز در خلیج فارس، تنگه هرمز، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر و هرمزگان و طی فردا (10 فروردین) در مناطق شرقی و مرکزی خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل بوشهر و غرب هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی هشدار داده است که احتمال غرق شدن شناگران و شناورهای سبک و نیمه سنگین، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیت‌های دریایی در ساحل و فراساحل وجود دارد.

ممنوعیت تفریحات آبی و غواصی، محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و محدودیت در فعالیت‌های شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی به‌ویژه در فراساحل از جمله توصیه‌های سازمان هواشناسی است.

 

مرتبط:

هشدار وزارت بهداشت ایران نسبت به روند صعودی کرونا در کشور
رگبار شدید در تهران+عکس و ویدئو
خبرنگاران رسانه های روسی و فرانسوی در قره باغ زیر رگبار گلوله قرار گرفتند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک