15:21 11 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 30

آذری‌جهرمی: چگونه است که در کشور ما وی‌پی‌ان فروخته می‌شود؟

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تارنمای « اعتمادآنلاین»، محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، اظهار داشت چگونه است که در کشور ما وی‌پی‌ان فروخته می‌شود و با کارت بانکی داخلی تراکنش‌ها صورت می‌گیرد، ما هم گزارش می‌دهیم اما برخوردی با آن نمی‌شود.

بخش‌هایی از گفت‌وگوی محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران: یک نظام ساماندهی‌شده پشت توزیع وی‌پی‌ان در کشور است. وی‌پی‌ان کاربرد خوب هم برای زندگی ما دارد چرا که امروز بسیاری از خدمات برای مردم ما به واسطه تحریم‌های ظالمانه در دسترس نیست.

اکوسیستم فناوری اطلاعات و استارتاپ ما همیشه بین دو لبه قیچی بوده است؛ یکی فیلترینگ و دیگری تحریم و اگر کل وی‌پی‌ان‌ها در کشور بسته شوند فردی که نیاز مشروع برای دسترسی دارد چه کار باید بکند؟

اگر وی‌پی‌ان بد است سراغ آنهایی که می‌فروشند بروید، چرا می‌گویید به لحاظ فنی و زیرساختی شبکه را مسدود کنید؟ وقتی می‌گویم با فیلترینگ مخالفم عده‌ای می گویند مگر نمی‌بینید در کشور چه اتفاقاتی می‌افتد و چه فسادهایی رخ می‌دهد؟ من فساد را می‌بینم و به آن واقفم، اما به نکات مثبت هم نگاه می‌کنم که چه کسب و کارها و خدماتی برای مردم در این فضاست.

من نماینده بخش رفاه در فضای مجازی هستم، شما نماینده بخش مشکلات آن باشید. من باید حرف از توسعه در بخش خودم بزنم، شما هم حرف از محدودیت‌ها بزنید، بالاخره کشور قوه عاقله دارد و تصمیم می‌گیرد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک