05:05 22 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 10

فرمانده عملیات ستاد مدیریت کرونا در تهران اطلاع داد که رنگ تهران به دلیل ویروس جهش یافته انگلیسی به رنگ نارنجی درآمده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران بیان داشت: وضعیت افزایش شیوع بیماری امروز تهران با توجه به افزایش ترددها، تراکم جمعیت و کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی قابل پیش‌بینی بود.

وی افزود: فراز و فرود و افزایش بار بیماری به عنوان اولین شاخص هشدار پیشروی کرونا در تهران بیش از پیش پدیدار می‌شود. 

این مقام خاطر نشان کرد: با افزایش تست‌های PCR  مثبت طبیعتا باید منتظر بالارفتن میزان بستری و در ادامه افزایش حجم بیماران در بخش‌های مراقبت ویژه باشیم.

وی همچنین بیان داشت: روندی افزایش بیماری کرونا که امروز در تهران شاهد آن هستیم از نظر زمان مربوط به هفته‌های آخر اسفندماه است. این درحالی است که هنوز آثار سفرهای نوروزی به لحاظ شیوع اپیدمی در تهران نمایان نشده است.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: با توجه به ماهیت بیماری کرونا تاثیرات مسافرت‌های درون شهری و برون شهری عید نوروز در هفته دوم تعطیلات مشخص خواهد شد.

 زالی تاکید کرد: یکی از اصلی‌ترین‌ دلایل تغییر رنگ اپیدمی در‌تهران از زرد به نارنجی، ویروس جهش یافته انگلیسی کووید است.

زالی به سرعت سرایت پذیری و چرخش گونه‌های جهش یافته کرونا اشاره کرد و توضیح داد: شرایط کنونی تهران به دلیل ویروس جهش یافته کرونا نارنجی اعلام شده و این درحالی است که بسیاری از مراکز اداری و تجاری در تعطیلات نوروزی به سر می‌برند. 

وی با اشاره به این‌که تعداد مراجعان بستری و سرپایی با علائم ابتلا به کرونا عدد قابل توجهی را به خود اختصاص داده خاطرنشان کرد: دو هزارو 728 بیمار درتهران‌ با تشخیص کرونا بستری شده‌اند که متاسفانه از این تعداد حدود 900 نفر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند. 518 مورد بستری کرونایی در 24 ساعت گذشته در تهران گزارش شده که متاسفانه از این تعداد 125 مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه مستقیماً بستری شده‌اند، مفهوم این آمار این است که 25 درصد از مراجعان با شرایط سخت بیماری کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند.

زالی یادآور شد: بر اساس شاخص‌ها تهران در شرایط نارنجی کرونایی به سر می‌برد و در شهرستان‌های ری و شمیرانات هم شرایط به همین گونه است.

وی گفت: بعضی شهرستان‌های اطراف تهران نیز از آبی به زرد تغییر رنگ داده‌اند، که این موضوع بسیار نگران کننده است.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران با بیان این که شرایط نارنجی محدودیت‌ها و شرایط خطرناک‌تری را ایجاد می‌کند خاطرنشان کرد: بنظر می‌رسد شکل‌گیری خوشه‌های جدید بیماری که مهم‌ترین ره آورد ازدحام‌ها و تردد های هفته‌های واپسین اسفند ماه است یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش بار پاندمی کروناست. 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک