15:22 03 اوت 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (1635)
0 10

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران اظهار داشت که در صورت ادامه یافتن مسافرت‌ها خیز جدید بیماری در اواخر فروردین شروع می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نورنیوز، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران از نقض قرنطینه توسط 6244 نفر در سراسر این کشور خبر داد.

رئیسی تصریح کرد: مسافرت نروید، ویروس جهش‌یافته در همه استان‌ها پخش شده است. در کمتر از یک هفته گذشته به خاطر گردش ویروس جهش یافته، رنگ بندی شهرها تغییر کرده و ویروس جهش یافته اکنون در تمام استان‌های کشور وجود دارد.

معاون وزیر بهداشت ایران بیان داشت: پیش بینی ما این است که اگر مسافرت ها همچنان ادامه داشته باشد و توصیه‌های بهداشتی رعایت نشود، خیز جدید بیماری در اواخر فروردین شروع شود.

وی افزود: نکته مهم اما وجود برخی بیماران کرونا مثبتی است که نه تنها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند بلکه با نقض قرنطینه کرونایی، ترددهای متعدد را تجربه کردند. وی تاکید کرد: این افراد علی رغم اینکه به بیماری خود واقف هستند، بعضا هزار کیلومتر در کشور جابجا شده‌اند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران گفت: این رفتار، نقض آشکار حقوق مردم است چرا که فرد خودش می داند که بیمار و ناقل کرونا است، اما به مسافرت رفته آن هم بیشتر به شهرهای آبی و زرد که تردد در آنها مجاز بوده و همین امر قطعا به آلودگی این شهرها و سرایت بیشتر ویروس منجر می‌شود.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (1635)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک