09:59 31 ژوئیه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 70

جانشین پلیس آگاهی تهران از دستگیری یک نفر کلاهبردار حرفه‌ای خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایلنا، سرهنگ کارآگاه داود فرد، جانشین پلیس آگاهی تهران در تشریح خبر گفت: در اواخر بهمن ماه سال گذشته یک فقره پرونده کلاهبرداری به دادخواهی خانمی از شعبه چهار بازپرسی دادسرای ناحیه ۸ تهران جهت رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی واصل شد. 

سرهنگ فرد در ادامه گفت: محتویات پرونده حاکی از آن بود شخصی به هویت فرید با شاکیه آشنا شده و بهانه ازدواج به وی نزدیکتر شده و خود را یکی از مسئولین در یکی از ارگانها و فرد بسیار با نفوذ معرفی کرده و اظهار داشته میتواند برایشان خودرو خارجی وارد نماید که بواسطه این ترفتند با جلب اعتماد شاکیه اقدام به اخذ مبلغ ۲۴۰ میلیون تومان از وی کرده است. 

وی افزود: با گذشت شش ماه و پیگیری شاکیه از خودروها، شخص کلاهبردار بهانه‌های واهی مبنی بر اینکه خودروها در گمرک است به شاکیه اعلام می‌کرد و در نهایت مشخص شد هیچ گونه خرید و وارد کردن خودرو در کار نبوده و شخص خواستگار کلاهبرداری بیش نبوده که با وعده‌های کذب و اغفال شاکیه اقدام به کلاهبرداری کرده است. 

کارآگاه فرد تصریح کرد: با آغاز تحقیقات پلیسی و اقدامات اطلاعاتی هویت فرید مورد شناسایی قرار گرفت و با برررسی‌های بیشتر مشخص شد وی به همین شیوه از چندین نفر دیگر کلاهبرداری کرده است. باهماهنگی بازپرس پرونده فرید طی یک عملیات پلیسی در مخفیگاه‌اش واقع در شمال شهر دستگیر و در همان لحظه به کلاهبرداری از شاکیه معترف شد. 

سرهنگ کارآگاه داود فرد در پایان با اعلام این خبر گفت: در ادامه تحقیقات تاکنون ۱۲ نفر مالباخته دیگر مورد شناسایی قرار گرفته‌اند و تحقیقات تکمیلی همچنان ادامه دارد.

مرتبط:

دستگیری یک فرد در ایران با بیش از ۲۰۰ میلیون یورو تخلف مالی
دستگیری فروشنده آثار باستانی دوره هخامنشیان در استان اردبیل + عکس
دستگیری دو نفر در ارتباط با کلیپ ساسی مانکن در ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک