14:07 02 اوت 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 72

رئیس سازمان زندان ‌های ایران اعلام کرد: سازمان در اجرای سند تحول قضایی فعالیت‌ های خود را به صورت فناورانه اجرا خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، محمد‌مهدی حاج ‌محمدی رئیس سازمان زندان ‌های ایران، در دیدار با فعالان اجتماعی استان یزد اظهار داشت:‌ دادرسی ‌های الکترونیکی یکی از برنامه ‌های فعالیتی فناورانه این سازمان است. نیمی از جلسات قضایی در سال ۹۹ به صورت الکترونیکی برگزار شد.

وی از حبس تحت نظارت الکترونیکی موسوم به پابند به عنوان بخش دیگری از سند تحول فناورانه این سازمان یاد کرد و افزود: در اجرای این طرح، از سال آینده بخش عمده ‌ای از زندانی ‌های کشور باقیمانده محکومیت خود را با استفاده از پابند الکترونیکی در کنار خانواده می ‌گذارنند.

رئیس سازمان زندان ‌های ایران، با بیان اینکه زیرساخت این طرح با وجود محدودیت‌ های مالی انجام گرفته است، اظهار داشت: توبه بر اساس قانون سبب ساقط شدن مجازات می‌شود، بنابراین همه مردم در قبال مسئولیت اجتماعی خود موظف به نجات افراد آسیب دیده هستند.

وی زندان را مکانی برای حبس افراد مخل آرامش و امنیت جامعه عنوان کرد و ادامه داد: مردم به ویژه نیرو‌های جهادی می ‌توانند با انجام کار فرهنگی و تربیتی هم زندانی را متنبه کنند و هم خانواده او را از مشکلات و بحران ‌ها نجات دهند.

حاج محمدی گفت: هم اکنون به ازای هر ۲۴۵ زندانی یک مددکار داریم و نیرو‌های جهادی می ‌توانند در قالب قرارگاه خدمت برای ارشاد و تربیت این زندانیان به یاری مددکاران بپردازند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک