11:36 15 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 42

ظریف وزیر امور خارجه ایران در پیامی به مناسبت سال نو اعلام نمود که ایرانیان در طول تاریخ تسلیم چالش‌ها و تهاجم‌ها نشده‌اند. پایداری مردم ایران، افق روشن پیروزی بر دو ویروس خطرناک کرونا و تحریم را نوید می‌دهد .

به گزارش اسپوتنیک، وزیر امور خارجه ایران در پیام نوروزی خود گفت: با شکفتن بهار طبیعت سال جدیدی را با نام و یاد خدا و به امید به قدرت بی همتای او آغاز می‌کنیم.

وزیر امور خارجه ایران در ادامه خاطرنشان کرد: سالی که پشت سر گذاشتیم برای همه ما و بسیاری از ملت‌های دیگر سالی دشوار و پرچالش بود. تداوم همه گیری در سراسر جهان بیش از هر چیز به همه ما نشان داد که در جهان به هم پیوسته کنونی، بزرگ‌ترین قدرت‌ها نیز در برابر یک ویروس نادیدنی که به یک درد مشترک جامعه بشری تبدیل شده آسیب پذیرند.

ظریف ادامه داد: مشکلات مردم ایران در مواجهه با این بیماری به دلیل تحریم‌های غیرقانونی دوچندان بود، ولی ایرانیان در طول تاریخ پرافتخار چندین هزار ساله خود نه تنها تسلیم چالش‌ها و تهاجم‌ها نشده‌اند، بلکه بر چالش‌ها با درایت و همبستگی چیره شده و مهاجمان را در فرهنگ و تمدن غنی خود ادغام کرده‌اند. این بار نیز پایداری و شکیبایی مردم و فداکاری افتخارآمیز تلاشگران سلامت، افق روشن پیروزی بر دو ویروس خطرناک کرونا و تحریم را نوید می‌دهد. 

مرتبط:

سخنرانی ظریف در نشست مجازی در بررسی اسلام هراسی
واکنش ظریف به سخنان بوریس جانسون
کنایه ظریف به غربی ها در سالگرد قتل عام شیمیایی حلبچه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک