08:04 18 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در تهران (162)
0 1094

کی یف گزارش ایران در مورد سقوط بوئینگ اوکراین را تلاشی بیهوده در راستای پنهان کردن حقیقت خواند.

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین گزارش ایران در مورد سقوط بوئینگ اوکراینی در سال 2020 در حوالی تهران را "ناامیدی بزرگ برای کل جهان متمدن" خواند و گفت که این سند "تلاشی بیهوده" برای پنهان کردن علل واقعی فاجعه است.

خبرگزاری ایرانی تسنیم اوایل روز چهارشنبه گزارش نهایی سازمان هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی درباره تحقیق در مورد سقوط هواپیمای هواپیمای اوکراین را منتشر کرد. در این سند آمده است که این هواپیما توسط یگان پدافند هوایی با هدف دشمن اشتباه گرفته شد و دو موشک پرتاب شد.

نویسندگان این گزارش خاطر نشان می‌کنند که نه وضعیت فنی هواپیما و نه مسیر حرکت و ارتفاع پرواز آن نمی توانسته است باعث خطای نیروهای پدافند هوایی شود.

وزیر خارجه اوکراین گفت: " امروز ایران گزارش نهایی نتایج تحقیقات فنی فاجعه پرواز اوکراین UIA PS752 در حوالی تهران را منتشر کرد. پیش از این اوکراین بیش از 90 صفحه نظر و پیشنهاد به طرف ایران ارسال کرد و اصرار داشت که گزارش نهایی اصلاح شود، آنچه را كه امروز در گزارش منتشر شده مشاهده كردیم، چیزی جز تلاش بیهوده برای پنهان كردن دلایل واقعی سرنگونی هواپیمای ما نیست."

وزیر امور خارجه اوکراین تهران را به سوگیری در تحقیقات متهم کرد و گفت که شواهد ارائه شده انتخابی بوده و نتیجه گیری فریبنده است.

وی گفت:  "این یک گزارش نیست، این یک مجموعه دستکاری شده است که هدف آن کشف حقیقت نیست، بلکه توجیه جمهوری اسلامی ایران است. "

موضوع:
سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در تهران (162)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک