12:07 15 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 41

رئیس اتحادیه آجیل فروشان یزد با اشاره به اینکه مشکلی در تامین و توزیع آجیل شب عید در این استان وجود ندارد، افزود، با این حال متاسفانه توان اقتصادی مردم بسیار کاهش یافته و به عبارتی جیب آنها تامین نیست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، محسن جلیلی پور، رئیس اتحادیه آجیل فروشان یزد با بیان این که خوشبختانه مشکلی در تامین و توزیع آجیل شب عید در استان وجود ندارد، گفت: با این حال متاسفانه توان اقتصادی مردم بسیار کاهش یافته و به عبارتی جیب آنها تامین نیست.

جلیلی پور ضمن اشاره به افزایش ۱۵ تا ۳۰ درصدی قیمت آجیل بر اساس نوع و کیفیت آن در مقایسه با سال گذشته، تصریح کرد: عامل گرانی آجیل ناشی از کمیابی آن در بازار نیست بلکه به دلیل افزایش نرخ‌ های حاشیه‌ ای همچون افزایش قیمت حمل و نقل و دستمزد کارگران بوده است.

وی ادامه داد: بازار فروش آجیل در آستانه نوروز نسبت به سال گذشته که قرنطینه‌ های سختی در چنین روزهایی حکمفرما بود، وضعیت بهتری دارد اما قطعاً جبران خسارات سال گذشته فعالان این حوزه را نخواهد کرد.

رئیس اتحادیه آجیل فروشان یزد خاطرنشان کرد: با وجود این که مشکلی از جانب تامین آجیل مورد نیاز بازار وجود ندارد، ولی مشکلات اقتصادی باعث شده که جیب مردم به میزانی تامین نباشد که بتوانند خرید رضایت ‌بخشی داشته باشند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک