07:10 18 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 31

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که نامه وزیر امور خارجه این کشور به هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا تبیین نگرش جمهوری اسلامی ایران است و حاوی هیچ طرحی نیست.

به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص نامه وزیر امور خارجه این کشور به جوزف بورل، هماهنگ کننده کمیسیون‌ مشترک برجام، اظهار داشت: وزیر امور خارجه کشورمان با هدف تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات مرتبط با برجام، نامه‌ای خطاب به جوزف بورل، هماهنگ‌ کننده کمیسیون مشترک برجام، در مورخ 22 اسفند 1399 (برابر با 12 مارس 2020) ارسال نموده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در ادامه افزود: البته دکتر ظریف تاکنون نامه‌ های متعددی به آقای بورل و پیش از وی خانم موگرینی در خصوص برجام ارسال کرده و این نامه نیز در همین راستا تهیه و ارسال شده است.

خطیب زاده تاکید کرد: این نامه تبیین نگرش جمهوری اسلامی ایران است و حاوی هیچ طرحی نمی‌باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود: در نامه کشورمان به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ ‌کننده کمیسیون مشترک برجام اعلام شده که "چنانچه ایالات متحده قصد دارد اقدامات متخلفانه خود در نقض برجام و تحمیل تحریم های ظالمانه را اصلاح کند، اولین گام ضروری بازگشت به پایبندی کامل به عنوان طرف متخلف است."

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک