01:00 15 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 35

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات مشاور رئیس‌ جمهور ایران تأکید کرد: نظرات مطرح شده در این مصاحبه شخصی بوده و با وزرات خارجه و شخص وزیر هماهنگ نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب زاده سخنگوی وزرات امور خارجه ایران، جمعه شب در پاسخ به سؤالی درباره اظهارات حسام ‌الدین آشنا در مصاحبه با الاخبار تأکید داشت، که نظرات مطرح شده از سوی حسام‌ الدین آشنا در این مصاحبه شخصی است و با وزارت خارجه و یا آقای دکتر ظریف هماهنگی نشده است.

خطیب زاده در ادامه تصریح کرد: موضع ایران در خصوص عدم پایبندی ایالات متحده به تعهدات قطعی اش ذیل قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت و مسیر بازگشت این کشور به برجام روشن است که بارها توسط وزیر محترم‌ خارجه به دقت و روشنی بیان شده است. پس از رفع تحریم‌ ها توسط آمریکا، ایران همانگونه که رهبری اعلام فرموده اند اقدامات جبرانی خود را متوقف می ‌کند و مرجع راستی آزمایی بر اساس برجام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.

حسام الدین آشنا، همچنین در صفحه توییتری خود نوشته بود: با برجام یا بی ‌برجام ما توان استقامت داریم اما برجام یکی از کلیدهای شکوفایی و گسترش قدرت ما در سطوح منطقه‌ ای و بین ‌المللی است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک