13:14 21 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 141

رئیس پلیس فتا تهران اطلاع داد که سه نفر از ادمین های سایت های شرط بندی بازداشت شده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، پس از بررسی‌های انجام شده در راستای برخورد با جرائم در فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ، چند صفحه اینستاگرامی فعال در زمینه تبلیغ سایتهای شرط‌‌بندی آنلاین کشف شده و موضوع به صورت ویژه تحت پیگرد قرار گرفت.

در تحقیقات اولیه مشخص شد افرادی با باز کردن صفحه هایی در شبکه‌های اجتماعی برخی از کاربران فضای مجازی را با تبلیغات خود به سمت سایتهای شرط‌بندی هدایت کرده و از آنها کلاهبرداری می‌کنند.

افسران سایبری و اقدامات همه‌جانبه، سه نفر از ادمینهای اصلی صفحات مورد نظر با مجموع بیش از یک میلیون نفر عضو، شناسایی و پس از تشریفات قضائی در یکی از محله‌های غربی تهران بزرگ بازداشت شدند.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: شهروندان فریب تبلیغات اغواکننده فضای مجازی را نخورند چرا که برخی مجرمان سایبری در قالب سایتهای شرط‌بندی و قمار و پیش‌بینی، با ترفندهای پیچیده، اقدام به سرقت اطلاعات حساب بانکی کاربران کرده و با در اختیار گرفتن رمز پویا و اطلاعات کارت‌ بانکی که توسط خود قربانی در اختیار مجرمان گذاشته می‌شود، اقدام به برداشت از حساب بانکی آن‌ها می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به غیرقانونی بودن سایتهای شرط‌بندی و قمار، کاربران حوزه فضای سایبر به تبلیغات واهی و دروغین این سایتها توجه نکنند و از ورود و عضویت در سایتهای شرط‌بندی خودداری کنند تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک