ایران
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

سخنگوی وزارت بهداشت ایران: مجموع بیماران کووید19 در کشور به یک میلیون و 673 هزار و 470 نفر رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک، سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز جمعه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید 19 در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز 15 اسفند 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 8 هزار و 367 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که 702 نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید19 در کشور به یک میلیون و 673 هزار و 470 نفر رسید. متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 81 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 60 هزار و 512 نفر رسید.

لاری افزود: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و 428 هزار و 8 نفر از بیماران، بهبودیافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. سه هزار و 767 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون 11 میلیون و 151 هزار و 509 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر 11 شهرستان قرمز، 32 شهرستان نارنجی، 251 شهرستان زرد و 154 شهرستان آبی هستند. شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

لاری گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و افزایش تردد و حضور مردم در مراکز خرید، توصیه ما به شما عزیزان این است که سعی کنید تا حد امکان به شکل اینترنتی نسبت به تامین کالا و خدمات مد نظر اقدام کنید. در صورت نیاز به خرید حضوری سعی کنید در ساعت‌های خلوت و کم تردد اقدام به خرید کنید. به هیچ وجه به مغازه‌ها و فروشگاه‌هایی که فاقد تهویه مناسب هوا هستند مراجعه نکنید و در هنگام مراجعه به فروشگاه‌ها و اماکن تجاری نسبت به حفظ اصول فاصله گذاری و استفاده از ماسک به طور جدی اقدام کنید.

مرتبط:

کاخ سفید: لغو محدودیت های ویروس کرونا در برخی ایالات یک اشتباه است
اولین موارد ابتلای "همیشگی" به ویروس کرونا شناسایی شد
واکسن "اپی واک کرونا" برای استفاده در افراد بالای 60 سال تایید شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک