10:44 12 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 39

تحلیلگر ایرانی بازار سرمایه با تحلیل وضعیت بازارهای موازی گفت: دلار در بازار مسکن تهران 28 هزار و 400 تومان، و قیمت دلار نیز بالای 25 هزار تومان است. تنها دلار در بازار سرمایه است که زیر 20 هزار تومان قیمت دارد!

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، روزبه شریعتی، تحلیلگر ایرانی بازار سرمایه با اشاره به وضعیت بازارهای موازی گفت: طبق گزارش بانک مرکزی، بازار مسکن در بهمن ماه چهار درصد قیمت ملک رشد کرده است و حجم معاملات نیز هرچند نسبت به سال گذشته بسیار کاهش داشته اما نسبت به ماه قبل صعودی بوده و میانگین هر متر مربع مسکن در تهران به 28.4 رسیده است. تقریبا از آنجایی که میانگی قیمت مسکن در تهران هزار دلار است یعنی مسکن با دلار 28 هزار و 400 تومانی قیمت میگیرد.

شریعتی ادامه داد: دلار هم بالای 25 هزار تومان معامله میشود. فقط در بازار بورس است که اهالی بازار سرمایه به پشواز توافق، سرمایه گذار خارجی، گشایش اقتصادی و دلار زیر 20 هزار تومان رفته اند.

وی با بیان اینکه فروش اوراق دولت بسیار چشم گیر شده است، گفت: درمورد میزان اوراق اعداد متفاوتی اعلام میشود. تقریبا در ماه گذشته دولت به طور میانگین روزانه 5 تا 6 هزار میلیارد تومان اوراق فروخته و گفته میشود دولت تا کنون بیش از صد هزار میلیارد تومان اوراق فروخته است و تا اخر سال هم باید نزدیک به 25 هزار میلیارد تومان بفروشد. بازار اوراق یک بازار موازی بازار سهام است و هرچه پول ریسک گریز از سهام فرار کند به صندوق ق درآمد ثابت میرود و صندق درآمد ثابت هم باید با این پول اوراق دولتی بخرند. شاید اتمام این داستان و کاهش ابهام بتواند شرایط بورس را بهتر کند.

مرتبط:

واشنگتن مکلف به پرداخت ۱.۳ میلیون دلار به صدا و سیمای ایران شد
قیمت نفت از مرز 61 دلار گذشت
رکورد فصل: بیت کوین برای اولین بار از 50،000 دلار فراتر رفت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک