01:27 15 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 20

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام کرد که این کشور و دیگر کشورهای ضد تروریسم اجازه نخواهند داد تروریسم تکفیری وابسته، بار دیگر در منطقه احیا شود.

به گزارش اسپوتنیک، علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در دیدار با فواد حسین، وزیر خارجه عراق، بر ضرورت همکاری و تشریک مساعی کشورهای منطقه برای کاهش تنش و انجام گفتگوهای سازنده برای فروکش کردن بحران‌های موجود تاکید کرد و گفت: آرامش و امنیت امروز عراق حاصل اقتدار مرجعیت، تدبیر دولتمردان و مجاهدت حماسی نیروهای مسلح و گروه‌های مقاومت مردمی است و باید از آن حراست شود.

در این دیدار  شمخانی بر ضرورت همکاری و تشریک مساعی کشورهای منطقه برای کاهش تنش و انجام گفتگوهای سازنده برای فروکش کردن بحران های موجود تاکید کردو افزود: آرامش و امنیت امروز عراق حاصل اقتدار مرجعیت، تدبیر دولتمردان و مجاهدت حماسی نیروهای مسلح و گروههای مقاومت مردمی است و باید از آن حراست شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با بیان اینکه اقدامات اخیر امریکا برای تقویت و توسعه فعالیت‌های تروریستی داعش در منطقه و حمله وحشیانه به نیروهای ضد تروریستی مقاومت، آغاز دور جدیدی از تروریسم سازمان‌ یافته است، اظهار داشت: ایران و دیگر کشورهای ضد تروریسم اجازه نخواهند داد تروریسم تکفیری وابسته، بار دیگر در منطقه احیا شود.

شمخانی گفت: وضعیت اسفبار مردم مظلوم یمن که نوعی نسل‌ کشی را تداعی می کند و ایران را برای همکاری در پایان دادن به جنگ چهار ساله در این کشور آمادگی دارد.

مرتبط:

دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار خویشتنداری پس از حمله آمریکا به سوریه شد
کاخ سفید حملات هوایی به سوریه را قانونی خواند
مسکو حمله آمریکا به سوریه را محکوم می کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک