14:17 03 اوت 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 31

مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات ایران از هجوم دسته های گسترده ملخ صحرایی حدود ۱۰تا ۱۵ روز آینده به ایران خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سعید معین، مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات ایران با بیان اینکه حمله گسترده آفت ملخ صحرایی هنوز رخ نداده است، گفت: حدود ۱۰تا ۱۵ روز آینده شاهد هجوم دسته های گسترده ملخ صحرایی به کشور خواهیم بود.

وی ادامه داد: هر ۱۵ روز یک گزارش بین المللی از وضعیت ملخ صحرایی در جهان  بر روی سایت فائو قرار می گیرد. هر ماه نیز یک بولتن وجود دارد که  در آن  وضعیت کشورهای مختلف و پیش بینی آینده شرح داده می شود. همچنین هر چند روز یکبار نیز از آخرین وضعیت ملخ صحرایی  از طریق مرکز بین المللی  ملخ گزارش هایی داده می ‌شود.

مدیرکل دفتر مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات ایران اضافه کرد: دسته های زیادی از ملخ صحرایی در فاصله بین ریاض تا جده و از آن طرف مرز شمالی کشور عربستان با کویت و عراق وجود دارند که اگر  شرایط پرواز برای آنها فراهم شود به سمت ایران حرکت خواهند کرد.

وی شرایط پرواز ملخ صحرایی را تشریح کرد و گفت: دمای پرواز باید ۲۳ تا ۲۴ درجه سانتیگراد باشد و از طرفی بایستی باد بوزد که این شرایط ذکر شده از اواخر هفته آینده در عربستان فراهم می شود. یعنی هم دمای پرواز مناسب می شود و هم جهت باد به سمت ایران خواهد شد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک