09:51 19 آوریل 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 45

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به برخی اخبار منتشر شده در رسانه‌های پاکستان درباره چگونگی وقوع درگیری‌های اولیه با قاچاقچیان سوخت در مرز مشترک ایران و پاکستان واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه های ایران، سعید خطیب‌زاده با توجه به برخی اخبار منتشر شده در رسانه‌های پاکستان درباره چگونگی وقوع درگیری‌های اولیه با قاچاقچیان سوخت در مرز مشترک ایران و پاکستان اظهار کرد: موضوع از طرف مقامات صلاحیت‌دار و مسئول در جمهوری اسلامی ایران تحت بررسی است و با توجه به تحویل جسد یک ایرانی طی صورتجلسه مشترک از سوی پاکستان به ایران این موضوع توسط مرزبانان درجه یک در دو کشور در دست بررسی است و بر اساس نتایج گزارشات آنها اقدامات لازم توسط نیروهای مرزبانی در مرزهای مشترک و وزارت امورخارجه به عمل خواهد آمد.

یادآور می شود چند روز قبل  سوخت برها که به قاچاق سوخت ارزان ایران به کشورهای همجوار اشتعال دارند، در نقطه صفر مرزی سراوان با ماموران پاسگاه شمسر درگیر شدند و در این درگیری تعدادی از سوخت بران کشته و زخمی گردیدند.

این درگیری با واکنش های گوناگونی در ایران روبرو شد و از جمله عزت الله ضرغامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و فضای مجازی ایران در اظهار نظر خود درباره آن تنها راه حل سراوان و مناطق مشابه را "مدارا" با مردم دانست.

ضرغامی در حساب توئیتری خود نوشت: در شرایط تحریم، اقدام به سوخت بری برخی اهالی، به عنوان تنها راه معاش را با رویکرد فرصت سازی بررسی و تصمیم گیری کنید.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک