ایران
دریافت لینک کوتاه
0 04

ایران همه طرف‌ها در ارمنستان را به خویشتنداری و اجتناب از خشونت دعوت کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «فارس»، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز 25 فوریه ( پنجشنبه) با بیان اینکه به دقت در حال پیگیری تحولات ارمنستان هستیم، همه طرف‌ها در این کشور را به خویشتنداری و اجتناب از خشونت دعوت کرد.

اونیک گاسپاریان، رئیس ستادکل ارتش ارمنستان روز 25 فوریه (پنجشنبه) به برکناری معاونش اعتراض و به همراه جمعی از معاونانش با انتشار بیانیه‌ای، استعفای نخست‌وزیر و کابینه دولت را خواستار شد.

دقایقی پس از انتشار این بیانیه، نخست‌وزیر ارمنستان، گاسپاریان را از سمت خود برکنار کرد و در حساب فیسبوک خود نوشت: «بیانیه رئیس ستادکل را تلاشی برای انجام کودتا درنظر می‌گیرم. از تمامی حامیان‌مان می‌خواهم به میدان جمهوری بیایند. به‌زودی به صورت زنده برای ملت سخنرانی می‌کنم».

با این حال چند ساعت پس از انتشار بیانیه ستادکل ارتش ارمنستان، حزب مخالف پاشینیان از آن اعلام حمایت کرد و آن را اقدامی توصیف کرد به بازی را تغییر خواهد داد.

تحولات ارمنستان واکنش برخی کشورها را به همراه داشت. سخنگوی دولت روسیه اعلام کرد که این کشور با نگرانی در حال پایش تحولات ارمنستان است، اما آن را جزء مسائل داخلی این کشور می‌داند. ترکیه هم تلاش برای کودتا در ارمنستان را محکوم کرد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک