08:33 06 اوت 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 50

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تدوین طرحی، الزاماتی را برای دولت جهت اجرای قانون همسان ‌سازی حقوق بازنشستگان مشخص کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، احمد دنیامالی نماینده مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از وضع معیشتی و رفاهی بازنشستگان، اظهار کرد: امروز بازنشستگان، وضعیت مناسبی از لحاظ معیشتی و رفاهی ندارند که باید اقدامات حمایتی از این قشر بیش از گذشته، صورت گیرد.

وی افزود: بازنشستگان در تمام سطوح، اعم از لشگری و کشوری و تأمین اجتماعی باید مورد تکریم جامعه قرار گیرند، رسیدگی به وضع معیشتی و رفاهی بازنشستگان یکی از دغدغه‌ های جدی نمایندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی است که طرح ‌هایی نیز در این راستا تهیه و تدوین شده است.

این نماینده مجلس تأکید کرد: رفع تبعیض میان بازنشستگان لشکری و کشوری با بازنشستگان تأمین اجتماعی و نیز ضرورت بازنگری در متناسب ‌سازی حقوق و مزایای بازنشستگان از جمله دغدغه ‌های نمایندگان مجلس است که در قالب طرحی، برای رسیدگی به این مسائل، برنامه ‌ریزی و ضوابط آن مشخص شده است.

دنیامالی همچنین از طرح جدید تعدادی از نمایندگان مجلس برای همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان در قالب برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: براساس این طرح، الزاماتی را برای اجرایی شدن این قانون در چارچوب برنامه ششم توسعه از سوی دولت مدنظر قرار داده‌ ایم.

وی با بیان اینکه طرح مجلس برای اجرای همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان به صورت دو فوریتی تدوین شده است، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۴۰ تن از نمایندگان مجلس این طرح را امضا کرده‌اند که با اضافه شدن تعداد امضاها، این طرح در کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون اصلی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این نماینده مجلس در پایا ن خاطرنشان کرد: طرح دو فوریتی مجلس برای اجرای همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان، چندی پیش در یکی از جلسات علنی اعلام وصول شده که برای تصویب نیز، به رأی اکثریت دوسوم نمایندگان مجلس نیاز دارد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک