13:18 13 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
114

رئیس جمهوری ایران اظهار داشت: همانطور که بارها گفته ایم در برنامه دفاعی کشور جایی برای سلاح کشتارجمعی از جمله سلاح هسته ای وجود ندارد و این نظر قاطع نظام است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران نمی ‌خواهد دارنده سلاح هسته ‌ای باشد، نمی ‌خواهد نگهدارنده سلاح هسته ‌ای باشد و به طریق اولی هیچ وقت نمی ‌خواهد از سلاح هسته‌ ای استفاده کند.

رئیس جمهوری گفت: این نه نظر امروز ما هست و نه نظر ۲ و سه و چهار سال پیش ما است، آن مقدار که یادم است از سال ۱۳۷۰ بارها و بارها خدمت مقام معظم رهبری صحبت کردم در آن مقطع آیت ‌الله هاشمی رییس ‌جمهوری بود با او در شورای امنیت ملی صحبت کردم همیشه نظر واحد بوده است که ما دنبال سلاح هسته‌ ای نخواهیم بود بلکه در پی فناوری‌ های صلح ‌آمیز هسته ‌ای خواهیم بود که حق ما هست.

روحانی اظهار کرد: ما عضو NPT هستیم، با آژانس به صورت پادمان قرارداد داریم و این پادمان را اجرا می ‌کنیم و تاکنون هم اجرا کردیم. نمی‌ خواهیم فعالیت مخفی هسته ‌ای داشته باشیم، نه دیروز و امروز نه فردا و این تصمیم قاطع جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس دولت تدبیر و امید اضافه کرد: آمریکا،  اروپا و سازمان ملل بخواهد یا نخواهد، اگر همه دنیا به ما بگویند خیلی خوب است ایران سلاح هسته ‌ای داشته باشد، نظر ما تغییر نمی‌ کند. نظر ما نظری است که مقام معظم رهبری به عنوان فتوا اعلام کردند و همان عهدی است که ما در ان پی تی و پادمان بستیم ما از این عهد خارج نخواهیم شد.

وی یاد آور شد: جمهوری اسلامی ایران همیشه نشان داده است، ‌هر پیمان و عهدی را اگر امضا و قبول کرد پای آن تا آخر می‌ ایستد و در موضوع هسته ای هم چنین خواهد بود.

رئیس جمهوری ایران خاطر نشان شد: برجام در سایه این سیاست با مذاکرات و شکل جدید در سال ۹۲ شروع شد و در ۲۳ تیرماه سال ۹۴ به امضا رسید که غیرقابل تغییر است و به آن دست نخواهیم زد. همه دنیا بدانند که ما برجام را به همان شکلی که هست قبول داریم.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک