19:44 04 مارس 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 2519

ستاد کل نیروهای مسلح ایران در پی اظهارات اخیر وزیر اطلاعات این کشور، توضیحاتی در رابطه با این ادعاها منتشر کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، به دنبال اظهارات و ادعای اخیر سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات ایران پیرامون مداخله یکی از کارکنان نیروهای مسلح در دست داشتن ترور و به شهادت رساندن دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی کشور، شهید محسن فخری‌زاده، مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح توضیحی منتشر کرد.

در توضیحات ستاد کل نیروهای مسلح آمده است: اولا فرد مورد ادعای وزیر اطلاعات در سال ۹۳ در حال آموزش دیدن بوده است و در همان سال به دلیل مشکلات اخلاقی و اعتیاد اخراج گردیده است.

ثانیا عضویت فرد مورد ادعا قطعی نبوده و روال نیروهای مسلح اینگونه است که ارزیابی‌های حین آموزش یکی از عوامل اصلی قطعیت در عضویت بوده که نامبرده به دلیل وجود مشکل اخلاقی و اعتیاد به عضویت رسمی درنیامده و در حین آموزش اخراج گردیده است.

ثالثا وزیر اطلاعات حتما می‌دانند که وفق قوانین و مقرارت، افراد اخراجی از نیروهای مسلح از جمله فرد مورد ادعای ایشان پس از اخراج در سال ۹۳ با نیروهای مسلح به طور کامل قطع ارتباط نمونده و فاقد هویت نظامی می‌باشد و به همین دلیل جرم امنیتی وی همانند سایر آحاد جامعه در حیطه ماموریت و مسئولیت وزارت اطلاعات قرار می‌گیرد.

لذا انتظار می‌رفت وزیر محترم اطلاعات در اظهارات رسانه‌ای خود آن هم در پخش زنده، دقت بیشتری می ‌نمود که بهانه ‌ای به دست دشمنان جنایتکار نظام همچون آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی نمی ‌داد و از جایگاه خطیر وزارت اطلاعات و سربازان گمنام و شأن نیروهای مسلح مراقبت می ‌کرد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک