12:42 13 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 1568

ریابکوف: روسیه ایران را به مسئولیت پذیری و خویشتن داری در قالب برجام فرا می‌خواند.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه خواستار پاسخگویی و خویشتن‌داری ایران در قالب برجام شد.

ریابکوف در گفتگو با خبرنگاران گفت: " ما همچنین همکاران ایرانی خود را به مسئولیت و خویشتنداری دعوت می کنیم. بنابراین، اگر همه شرکت کنندگان در این روند تمایل و آمادگی مناسب را نشان دهند، من فکر می کنم چنین تماسی مطابق با پیشنهاد شرکای چینی ما مفید باشد و می تواند به سرعت سازماندهی شود. "

وی همچنین گفت: " روسیه از ایالات متحده می خواهد اراده سیاسی نشان دهد و به ایران سیگنالی ارسال کند که آمادگی بازگشت به برنامه جامع اقدام مشترک را دارد."

ریابکوف به خبرنگاران گفت: "ما از ایالات متحده می خواهیم كه اراده سیاسی خود را نشان داده و به ایران و سایر اعضای جامعه جهانی آمادگی خود را برای بازگشت به برجام ارسال كند. برای این امر، مهم است كه تمام تصمیمات تحریمی كه بر اصل سیاست فشار حداکثری بر ایران در طول دولت ترامپ استوار بود لغو شوند."

پیش از این سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران در روز دوشنبه با اشاره به ضرب‌الاجل سوم اسفند براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی گفت: " مسائل فنی باید از سازمان انرژی اتمی پرسیده شود ولی اگر طرف مقابل به تعهداتش در آن روز اجرا نکند، دولت موظف به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است."

وی همچنین با تاکید بر ادامه همکاری با آژانس افزوده: " تمامی این اقدامات برگشت‌پذیر هستند به شرطی که طرف‌های مقابل به تعهدات خود پایبند باشند.  "

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک