02:56 25 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 21

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران: 800 هزار نفر در اولویت اول قرار دارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: آمادگی کامل برای تزریق واکسن وارداتی کرونا به گروه های هدف در تهران را داریم. این 800 هزار نفر که در اولویت دریافت واکسن قرار گرفته اند، در حوزه سلامت ارتباط مستقیم یا غیرمستقیم با کرونا دارند.

زالی افزود: در تهران حدود 8.6 درصد جمعیت در گروه سالمندان قرار می گیرند که بیش از 800 هزار نفر آنان سالمندان بالای 65 سال هستند. این آمار در کل کشور حدود 9 میلیون نفر است. سالمندان بالای 65 سال نیز در اولویت اول تزریق واکسن کرونا قرار دارند. سالمندانی که بیماری زمینه ای دارند و به عبارتی جزو سالمندان پرخطر هستند، در تهران حدود 78 هزار و 200 سالمند را شامل می شوند که از طریق معاونین بهداشتی سه دانشگاه مورد شناسایی قرار گرفتند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه 15 گروه پرخطر در اولویت های بعدی واکسیناسیون خواهند بود، ادامه داد: افراد مبتلا به بیماری زمینه ای، سرطانی ها و کسانی که داروی ضعف سیستم ایمنی مصرف می کنند، در این گروه قرار دارند.

نخستین محموله واکسن روسی، با هواپیمایی ماهان روز پنجشنبه (16 بهمن) وارد ایران شد و قرار است از امروز (21 بهمن) به برخی از افراد تزریق شود.

مرتبط:

سیاسی سازی ویروس کرونا کار کیست؟
روحانی زمان آغاز واکسیناسیون کرونا در کشور را اعلام کرد
جهانپور: تکمیل واکسیناسیون عمومی کرونا در ایران سال ۱۴۰۰
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک