22:27 22 ژوئن 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 51

معاون بهداشت وزارت بهداشت ایران اعلام نمود که از نظر کارآیی یکی از سه واکسن برتر در جهان است.

به گزارش اسپوتنیک، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با کرونا در ایران گفت: واکسن روسی اسپوتنیک وی، که مقامات ایرانی واکسیناسیون را با آن آغاز کردند بسیار موثر است.

رئیسی روی آنتن شبکه تلویزیونی ایران گفت: "اسپوتنیک وی یکی از موثرترین، معتبرترین واکسن های موجود است. با اطمینان می توانم بگویم که از نظر کارآیی یکی از سه واکسن برتر در جهان است".

پیش از این، آقای دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران پیرامون علت انتخاب واکسن اسپوتنیک روسیه برای شروع واکسیناسیون در ایران به خبرنگار اسپوتنیک در تهران گفت:واکسن اسپوتنیک روسیه فاز یک خود را در مجله معتبر علمی لنست منتشر کرده و بر اساس نتایج اعلام شده تا ۹۵ درصد اثر بخشی این واکسن تضمین  و اعلام شده، کشور روسیه در بحث واکسن سازی دست و پا بسته نیست بلکه بسیار کشوری قوی در زمینه ساخت و تولید واکسن است، این واکسن مانند دیگر واکسن های جهان آزمایش شده و فرایند تولید و فاز های مختلف را طی کرده در کشور روسیه بیش از یک میلیون نفر این واکسن را دریافت کردند و ایران نیز تنها کشوری نیست که واکسن اسپوتنیک را خریداری کرده، مجارستان، آرژانتین، مکزیک و امارات نیز واکسن اسپوتنیک را خریدند.

گفتنی است، در تاریخ 21 بهمن ماه، پسر وزیر بهداشت ایران به عنوان نخستین فرد، تزریق علیه کرونا را انجام داد.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)

مرتبط:

واکسن "اسپوتنیک وی" در مغولستان ثبت شد
وزارت خارجه روسیه: برای دریافت اسپوتنیک وی كشورها به صف شده اند
آغاز کارآزمایی بالینی مشترک «اسپوتنیک وی» و «آسترازنکا» در آذربایجان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک