01:08 20 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 31

رئیس جمهور ایران روز 21 بهمن را شروع واکسیناسیون کرونا در کشور اعلام و گفت که این طرح در چارچوب سند مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه می‌یابد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران درباره زمان آغاز واکسیناسیون کرونا گفت: فردا 21 بهمن روزی است که واکسیناسیون در ایران آغاز می شود که روز مبارکی است. این طرح طبق سندی که ستاد ملی کرونا آن را به تصویب رسانده و ابلاغ کرده است به سرعت ادامه پیدا می‌کند.

وی اضافه کرد: امیدواریم سال آینده برای مردم در مقابله با این ویروس سال بهتری باشد و هم با تلاش‌هایی که ملت انجام دادند از لحاظ تحریم هم - که البته شکست خورده است-  شرایط بهتری مردم خواهند داشت.

ویروس‌های کرونا خانواده بزرگی از‌ ویروس‌ها هستند که می‌توانند حیوانات و انسان‌ها را بیمار کنند. تعداد زیادی از ویروس‌های کرونا که تاکنون شناخته‌شده‌اند، موجب ابتلا به طیفی از عفونت‎های دستگاه تنفسی در انسانها می‌شوند. که از سرماخوردگی تا ابتلا به بیماری‌های شدیدتری مثل سندروم تنفسی خاورمیانه (مرس-MERS) و سندروم تنفسی حاد (سارس-SARS) متغیر هستند. ویروس کرونایی که در سال 2019 در جهان شیوع یافت عامل ابتلا به بیماری کووید-19 است.

مرتبط:

عذرخواهی رئیس صداوسیمای ایران از روحانی
واکنش شدید الحن نماینده مردم تهران در مجلس به اظهارات اخیر روحانی
روحانی: دولت افتخار می کند که توانسته سخن امام خمینی را محقق کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک