02:26 27 فوریه 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 30

مطالعات بالینی واکسن کرونا رازی روز یکشنبه با حضور وزیر بهداشت ایران کلید خورد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، واکسن کرونا رازی یک واکسن استنشاقی با فناوری بایوتکنولوژی است و امروز فاز مطالعه بالینی آن آغاز شد.
سورنا ستاری معاون علمی ریاست جمهوری روز یکشنبه در مراسم رونمایی از واکسن کرونا رازی حضور داشت و گفت: در گذشته توجه کافی به تولید واکسن در ایران نمی شد اما در سالهای اخیر و به همت وزارت بهداشت پیشرفت‌های بزرگی در این زمینه به دست آمده و امروز توان تولید هر سه نوع واکسن کرونا اعم از واکسن با فناوری ویروس ضعیف شده، ویروس غیر فعال یا ام آر آن آ در کشور وجود دارد.


کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در این مراسم خاطر نشان کرد: واکسن کرونا رازی مرحله مطالعه حیوانی را با آزمایش روی ۵۰۰ حیوان از جمله خوکچه، همستر و میمون پشت سر گذاشته و انجام آزمایش روی ۲۵ میمون یک رکورد بی سابقه و کار بسیار بزرگی بود که طی آن تعداد زیادی از کارکنان موسسه رازی به بیماری مبتلا شدند.
وی گفت: واکسن سازی رازی یکی مهمترین مراکز تحقیقاتی خاورمیانه است که برای تولید واکسن کرونا با رهبری وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو به این موفقیت رسیده است.
خاوازی بیان داشت: تولید واکسن کرونا در موسسه رازی یک پروژه کامل علمی است که با وسواس دنبال می شود و امیدواریم با همکاری مشترک با وزارت بهداشت و تولید واکسن معتبر بتوانیم با موفقیت این بیماری را کنترل کنیم.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک