15:41 23 سپتامبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 243

وزارت خارجه ایران به موضع دولت جدید آمریکا در توقف حمایت از ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در یمن واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در خصوص اظهارات اخیر مسئولین آمریکایی در خصوص یمن اظهار داشت: توقف حمایت و عدم فروش سلاح به ائتلاف عربستان در صورتی که یک مانور سیاسی نباشد می‌تواند گامی در جهت تصحیح اشتباهات گذشته باشد.

خطیب زاده که سخنان وی در سایت وزارت امور خارجه ایران منتشر شده است، در ادامه افزود: این موضوع  مشکل یمن را به تنهایی حل نمی‌کند و در ادامه باید محاصره هوایی، دریایی و زمینی که بواسطه آن هزاران نفر از مردم آن کشور به دلیل فقر غذایی و دارویی جان باختند، برطرف و حملات نظامی‌ کشورهای متجاوز به رهبری عربستان سعودی به یمن نیز قطع گردد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تاکید کرد: جامعه جهانی و برخی کشورهایی که با تجارت و فروش سلاح در جنایت های عربستان علیه مردم یمن شریک هستند باید به حمایت های سخت و نرم خود از عربستان پایان دهند و راه را برای ادامه این فاجعه انسانی مسدود نمایند.

وی افزود: متاسفانه عربستان با شروع جنگ در یمن خود را بیشتر آسیب پذیر کرد و  با ایراد اتهام های ناروا به سایر کشورها در راستای فشارهای حداکثری آمریکا، تلاش دارد خود را از تجاوز نظامی به یمن و کشتن هزاران زن و کودک یمنی تبرئه نماید. 

سخنگوی وزارت خارجه ایران بیان داشت: در عین حال امید است کشورهای جنگ طلب به اشتباه راهبردی خود در تجاوز به یمن پی برده و با اقرار به اشتباه شش ساله خود، جنگ و محاصره یمن را پایان داده و راه حل مسالمت آمیز  را در پیش گیرند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک