01:47 20 اکتبر 2021
ایران
دریافت لینک کوتاه
0 03

هکر 16 ساله یک سایت آموزشی در ایران که سوالات امتحانی را برای دانش آموزان منتشر می کرد، به دام افتاد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رکنا، فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ واقع در استان البرز ایران اعلام کرد:  هکر ۱۶ ساله ای که اقدام به طراحی ماهرانه سایت برنامه آموزشی در فضای مجازی و دریافت سوالات امتحانی کرده بود، در این شهرستان دستگیر شد.

سرهنگ علی سلیمانی روز چهارشنبه اظهار داشت که در پی شکایت مدیر یکی از دبیرستان های شهر هشتگرد مبنی بر هک شدن سایت فضای آموزشی این دبیرستان و دسترسی به سوالات امتحاناتی دانش آموزان ، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی گفت: کارشناسان با اقدامات اطلاعاتی و رصد فضای مجازی، عامل هک کردن سایت آموزشی مربوطه که یک پسر ۱۶ ساله بود شناسایی و در بازجویی از وی مشخص شد که نامبرده اقدام به طراحی اکانت جعلی برنامه آموزشی کرده و قبل از شروع امتحانات با معرفی خود به عنوان مدیر دبیرستان، سوالات را از دبیران دریافت کرده و آن ها را در سایت آموزشی بارگذاری کرده است.

سلیمانی خاطرنشان کرد: این پسر ۱۶ ساله که با مهارت خاصی اقدام به طراحی و ساخت اکانت جعلی سایت این برنامه آموزشی کرده بود در ابتدا منکر هرگونه جرمی شد اما در ادامه و در مواجهه با اسناد و مدارک موجود لب به اعتراف گشود و هدف از این کار را نوعی سرگرمی و تسهیل در دستیابی دانش آموزان به سوالات امتحانی عنوان کرد.

وی گفت که دربازرسی از منزل متهم تعدادی تجهیزات رایانه ای، مخابراتی، تلفن همراه و امثال آن کشف شد.

سلیمانی ضمن توصیه به کادر آموزشی مدارس و دانش آموزان برای شناخت و استفاده از فضای آموزشی مطمئن برای تدریس و یادگیری، از شهروندان خواست چنانچه با هرگونه مورد مشکوک برخورد کردند، موضوع را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا علام کنند .

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک