ایران
دریافت لینک کوتاه
0 02

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که همواره از گفتگوهای بین ‌الافغانی حمایت می‌ کنیم.

به گزارش اسپوتنیک، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران تاکید کرد که دولت ایران با دولت مستقر افغانستان نه تنها رابطه رسمی دارد بلکه یکی از دو کشوری است که برخلاف کشورهای دیگر، از دستاوردهای آنها حمایت می‌کند و تمام گفت ‌وگوهای انجام شده با طالبان با خواست و اطلاع دولت افغانستان بوده است.

خطیب زاده به برخی سفرها به تهران و از جلمه سفر هیأت سیاسی طالبان اشاره و در پاسخ به سوالی در این خصوص گفت: طالبان بخشی از واقعیت افغانستان است و دفتر سیاسی طالبان در دوحه و پاکستان و برخی جاهای دیگر به صورت رسمی فعالیت دارد. در مذاکرات مستقیم با حاکمیت و دولت مستقر افغانستان هستند. این سفر به اطلاع دولت افغانستان رسیده است.

سخنگوی وزارت خارجه ایران افزود: درباره ماهیت و فعالیت‌های این گروه صحبت‌هایی است و ما شهدای خود در مزار شریف را فراموش نکردیم و این سفر هم در راستای گفت‌وگوهای جاری بین دولت افغانستان و این گروه صورت گرفت. همواره اعلام کرده‌ایم از گفت‌وگوهای بین الافغانی و فراگیر افغانستانی حمایت می‌کنیم و طالبان هم بخشی از این گروه‌ها هستند و طبیعی است به صورت کاملا اعلام شده از قبل این سفر انجام شد.

مرتبط:

خطیب زاده: اصطلاح "دولت فراگیر اسلامی" با هیأت طالبان مطرح نشد
شمخانی: رهبران طالبان در مبارزه با آمریکا مصمم هستند
جزئیات دیدار ظریف با هیئت سیاسی طالبان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک