ایران
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در ایران (1514)
0 594

موفقیت واکسن کرونای تولیدی ستاد اجرایی فرمان امام در ایران، بر روی ویروس انگلیسی کرونا رسما اعلام شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، حسن جلیلی مدیر گروه تحقیقات تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام دقایقی پیش در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: پس از شیوع ویروس جهش یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی، از طریق وزارت بهداشت نمونه ‌ای از این ویروس جهش‌ یافته که قدرت سرایت آن ۷۰ درصد بالاتر از کرونای معمولی است را دریافت کردیم و دراختیار محققان دارویی ستاد اجرایی  قرار دادیم.

وی افزود: از آنجا که یکی از قابلیت‌ های هر واکسن اثرگذاری باید این باشد که بتواند در برابر جهش‌ های انجام گرفته برروی ویروس بدن افراد را ایمن کند، پلاسمای خون ۳ داوطلب اولی  که واکسن "کوو ایران برکت" را دریافت کرده بودند را بااین ویروس مورد امتحان و آزمایش قرار دادیم.

مسئول تیم تولید واکسن افزود: این سه داوطلب در دو مقطع واکسن را دریافت کرده ‌اند و لذا انتظار میرود که پلاسمای خون آنها ایمنی کافی را برای مقابله با ویروس پیدا کرده باشد.

جلیلی خاطرنشان کرد: آزمایش‌ های انجام گرفته نشان داد که واکسن ایرانی با موفقیت کامل، توانسته ویروس جهش‌یافته را بطور کامل خنثی کند.

مینو محرز عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا و مسئول تیم نظارت بر فاز مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت نیز در خصوص موفقیت جدید واکسن ایرانی گفت: امروز شنیدن این خبر همه ما را خوشحال کرد.

محرز افزود: ویروس انگلیسی برای همه ما تبدیل به یک دغدغه جدی شده بود که آیا واکسن تولید شده فقط قدرت خنثی کردن کرونای معمولی را دارد یا قادر خواهد بود که این ویروس خطرناک راهم از پا درآورد که خدا راشکر امروز این خبر خوب اعلام شد و خستگی را از تن‌ ما و همه تیم اجرایی واکسن و تیم درمان و سلامت کشور درآورد.

موضوع:
ویروس کرونا در ایران (1514)

مرتبط:

مجوز واکسیناسیون، واکسن روسی، آغازی برای همکاری واکسن سازی با روسیه
واکنش ها به صدور مجوز مصرف اضطراری واکسن "اسپوتنیک وی" در ایران
روحانی: سال آینده به واکسن داخلی می رسیم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک